úterý 29. listopadu 2016

Špaldové jablečné knedlíčky

Share Button
Špaldové jablečné knedlíčky

Ani nevím, jestli se nenám stydět toto nazývat receptem. Receptem, který vlastně ani není můj, jeho variací (i bez lepku) vygooglíte spoustu. Ale je vážně jednoduchý, rychlý a chutný, no, však sami vyzkoušejte.

Suroviny

  • sladší jablka
  • jemně mletá celozrnná špaldová mouka
  • nerafinovaná mořská sůl

Postup


Jablka oloupejte (pokud jsou velká a mají tenké slupky, ani je loupat nemusíte) a zbavte jádřinců. Očištěná jablka nastrouhejte nahrubo a postupně k nim zapracujte tolik mouky, až vznikne téměř nelepivé pevnější těsto. Lžící odkrajujte kousky těsta a pomocí mírně navlhčených dlaní tvořte malé knedlíčky. Vhoďte je do vroucí lehce osolené vody a vařte tak dlouho, až vyplavou na povrch a pár minut navíc. Jeden knedlíček vyjměte z hrnce, rozkrojte a zkontrolujte, jestli je dostatečně uvařený. Hotové knedlíčky sceďte a podávejte je polité medem nebo rýžovým sirupem a máslem či za studena lisovaným vlašskoořechovým olejem.

2 komentáře:

  1. Tak já tenhle recept neznala. S úžasem jsem zjistila, že si tyhle knedlíčky dokážu v létě představit s jahodovým rozvarem:) No, teď byly s čokoládovou omáčkou:) A z trouby vytahuju kakaové a vanilkové sušenky, určené jako svačina na sobotní výlet na Mášu a medvěda na ledě (kakaové mají formu medvěda a vanilkové Máši). Bude to překvápko.

    OdpovědětVymazat